Krzysztof i Kamil Kosut - Strona Hodowli
  Witamy na stronie naszej Hodowli gołębi pocztowych...
  
   
 
 
Nawigacja
 » START
 » O NAS
 » SAMCE ROZPŁODOWE
 » SAMICE ROZPŁODOWE
 » PARY ROZPŁODOWE 2021
 » SPRZEDAŻ GOŁĘBI
 » OSIĄGNIĘCIA
 » LISTY KONKURSOWE
 » MINIONE POKOLENIE
 » GALERIA
 » KONTAKT
 » KSIĘGA GOŚCIOddziały
Wpisz numer oddziału i naciśnij OK, aby uzyskać o nim informacje.

Language(?)


 

  
O naszej hodowli

                                                                                                                                                          

Witamy wszystkich miłośników gołębi pocztowych na naszej stronie. Mam na imię Kamil i wraz z ojcem Krzysztofem  tworzymy tandem hodowlany Krzysztof i Kamil Kosut. Mieszkamy w Głuszynie małej miejscowości na północy Opolszczyzny. Lotujemy w Oddziale Namysłów liczącym ( do 2011r - 180 hodowców od 2012r - 130 hodowców), natomiast okręg Opole zrzesza ponad 2000 miłośników tych wspaniałych ptaków.

Nasza Hodowla powstała 1982 ( od 2004 r. tworzymy tandem). W każdym z 5 gołębników lotowych starych jest 30 cel z czego zajętych jest tylko 20!! Dla młodych przeznaczone są dwa gołębniki w których praktykowana jest metoda własnej celi, łączenie w pary ,wysiadywanie jajek itp. W czterech gołębnikach rozpłodowych znajduje się po 10 par. Wszystkie gołębniki są czyste, widne a co bardzo ważne- wentylowane i funkcjonalne!

Do lotów starych przeznaczone jest około 90-100 gołębi ( samców i samic) . Zaś do lotów młodych przystępuje ok. 100 sztuk z czego 70 przelatuje cały harmonogram lotów. Gołębie rozpłodowe parowane są początkiem lutego, natomiast lotowe początkiem marca.
Mam nadzieje, że informacje i fotografie znajdujące się w naszym serwisie przybliżą Państwu obraz naszej hodowli i sposób jej prowadzenia.
  
    © www.mojahodowla.net  

 L